Darmowa dostawa od 129 zł

30 dni na zwrot

Kontakt i pomoc

GORĄCE OFERTY!
Karty paliwowe
Sedna Design & Elements

Biuro Obsługi Zamówień +48 516 146 706 lub sklep@citrono.pl

safe
Wartość koszyka

Darmowa dostawa od 129 zł

30 dni na zwrot

Kontakt i pomoc

GORĄCE OFERTY!
Karty paliwowe
Sedna Design & Elements

Styki pomocnicze do aparatury modułowej

Styki pomocnicze to niezbędne elementy wykorzystywane w stycznikach, które mają za zadanie dostarczanie informacji o stanie pracy urządzenia oraz potencjalnych problemach w jego funkcjonowaniu. Te komponenty mogą być instalowane na dwa różne sposoby: czołowo lub bocznie, w zależności od konstrukcji danego stycznika. Mechanizm działania tych styków jest analogiczny do działania styków głównych. Prąd płynący przez obwód wpływa na działanie cewki elektromagnesu, co skutkuje odpowiednią reakcją - otwarciem lub zamknięciem styku, co umożliwia przesyłanie powyższych informacji.

Wśród typów styków pomocniczych wyróżniamy modele ze stykami NO, które są normalnie otwarte, NC - normalnie zwarte oraz styki przełączne, które pozwalają na zmianę stanu obwodu z otwartego na zamknięty i na odwrót. Kluczową różnicą między nimi jest ich konstrukcja, która określa sposób ich działania i zastosowanie.

Montaż styków może być wykonany na dwa sposoby. Styki boczne montuje się z boku stycznika, co powoduje zwiększenie jego szerokości, ale wysokość urządzenia pozostaje niezmieniona. Z kolei styki czołowe są instalowane od górnej strony stycznika, co nie wpływa na szerokość urządzenia, lecz może mieć wpływ na jego ogólny wymiar pionowy.

Styki pomocnicze są także istotne z perspektywy diagnostycznej, gdyż mogą współpracować z wyzwalaczami wzrostowymi lub podnapięciowymi, umożliwiając precyzyjną kontrolę nad działaniem stycznika i podłączonych urządzeń. Dzięki nim, możliwe jest szybkie identyfikowanie i reagowanie na wszelkie nieprawidłowości w pracy systemu, co jest nieocenione z punktu widzenia bezpieczeństwa i efektywności działania instalacji elektrycznych.

Styki pomocnicze do aparatury modułowej

(3)
Siatka Lista

Liczba produktów : 3

Pokaż na stronę